Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

NMA vadoviukės Julija ir Monika dalyvavome Youth Platform Summit 2017, Budapešte

 

Kovo 29 – balandžio 2 dienomis NMA vadoviukės Julija ir Monika dalyvavome Youth Platform Summit 2017, Budapešte. Suvažiavime vadoviukės atstovavo Nacionalinę moksleivių akademiją ir susipažino su kitais talentų centrais. Renginyje dalyvavo 70 atstovų iš 17 valstybių.

Dalyviai susipažino su Youth Platform veikla ir kitomis organizacijomis, suinteresuotomis jaunimo švietimu ir talentų auginimu. Taip pat Prof. Peter Csermely pristatė pranešimą apie pažinčių kūrimą ir bendradarbiavimą. Užsiėmimų metu Julija pristatė Nacionalinės moksleivių akademijos veiklą ir pasiekimus.

Primename, kad nuo 2015 m. NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru (ECHA).

Viena iš suvažiavimo dienų buvo skirta aptarti talentingų vaikų ugdymą ir jų galimybes. Užsiėmimus pradėjo William Benkὅ kūrybinės dirbtuvės „Speak your way to success“. Jos metu buvo kalbama apie viešojo kalbėjimo įgūdžių pritaikymą, siekiant tinkamai reprezentuoti save. Vėliau Prof. Albert Ziegler pristatė pranešimą „Concepts of Giftedness“, kurio metu buvo pristatoma apdovanoto vaiko psichologija ir tai, kaip jis turėtų būti ugdomas. Dr. Szilvia Péter – Szarka pranešimo metu pasakojo: kas yra apdovanotas vaikas? Kokių specialių poreikių jis turi? Pranešimas buvo paruoštas švietimo įstatymų analizės pagrindu. Susipažinę su valdžios nuostatomis ir išsiaiškinę, kaip talentų centrai suvokia apdovanotą vaiką, dalyviai turėjo galimybę teikti pasiūlymus, išsakyti savo nuomonę.

Paskutinioji suvažiavimo diena buvo skirta inovacijoms. Užsiėmimai vyko CEU (Central European university). Visi susirinko bendroms kūrybinėms dirbtuvėms Be-novative, kurias organizavo Armin V. Fabian ir Henrik Pap. Jų metu dirbome su Be-novative platforma, kuri yra skirta idėjų generavimui ir sklaidai, siekiant jas įgyvendinti. Dalyviai siūlė savo idėjas, rinko geriausias ir jų pagrindu buvo pradėti kurti projektai, kurie turėtų padėti tokiems talentų centrams, kaip Nacionalinė moksleivių akademija.

Po penkių dienų bendraujant su organizatoriais, profesoriais ir kitų Telentų centrų dalyviais, Vadoviukės grįžo pasisėmusios žinių ir patirties, kurias tikisi pritaikyti NMA veikloje.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.