Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

NMA biochemikai atliko laboratorinius darbus VU Gyvybės mokslų centre

 

Iš 20 užsiregistravusių NMA biochemikų pagal mokymosi rezultatus buvo atrinkti 12 akademikų, kurie turėjo galimybę nemokamai atlikti laboratorinius darbus naujame VU Gyvybės mokslų centre.  Biochemikai atliko gliukozės matavimas vaisių sultyse ir gėrimuos bei spalvotų junginių matavimus augaluose spektrofotometru laboratorinius darbus.

„Laboratorinių darbų metu ore nebuvo jokios tvyrančios įtampos ir buvo galima nebijoti klausti. Buvo įdomu patirti savu kailiu, ką reiškia dirbti laborantu. Džiugu, kad mumis pasitikėjo ir leido prisiliesti prie sudėtingos įrangos, kurią naudoja studentai, mokslininkai. Darbų metu nebijojau klysti, nebijojau klausti, o šypsenų tikrai netrūko! Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios vertingos patirties,“ – įspūdžiais dalinosi Kornelija Bakutytė.

„Smagu buvo pirmą kartą susitikti su kitais NMA nariais bei dėstytojais, apsilankyti GMC laboratorijose ir atlikti porą laboratorinių darbų. Gauta patirtis turėtų praversti būsimuose konkursuose bei olimpiadose. Laboratorinių darbų metu ypač nustebino, kad gaiviuosiuose gėrimuose yra tiek daug cukraus. Tikiuosi, kad tai buvo ne paskutinis kartas, kai galėsiu sudalyvauti NMA veikloje ir kad nenustosite organizuoti tokių renginių,“ – apie laboratorinius darbus pasakojo Deivydas Stančikas.

Augustas Mačijauskas pasakojo apie laboratorinius darbus: „Biochemijos laboratoriniai darbai buvo labai įdomi patirtis, man labai patiko. Teko pamatyti biosensorinius tyrimų aparatus, sužinojau apie jų veikimo principus. Vėliau galėjau jais atlikti tyrimą pats. Visi šie dalykai man buvo nauji, aš labai džiaugiausi galėdamas juos išbandyti, nes mokykloje ar kur kitur mokinių prie tokių aparatų nieks neprileidžia. Labai šiltas buvo mūsų prižiūrėtojų bendravimas, jie buvo labai draugiški, atsakė į visus mūsų klausimus, papasakojo įdomybių apie savo karjerą biochemijos srityje. Labai smagu, kad turėjau galimybę sudalyvauti šiuose tyrimuose.“

„Dalyvauti biochemijos laboratoriniuose darbuose man labai patiko. Turėjau galimybę susipažinti su labai moderniomis laboratorijomis, pati pabandyti dirbti spektrofotometru. Susipažinau su labai draugiškais ir protingais bendraamžiais. Patiko tai, kad patys laboratoriniai darbai nebuvo sunkūs, todėl buvo galima tyrimą pakartoti kelis kartus, su kitais tiriamais objektais. Ši išvyka man buvo naudinga, nes turėjau galimybę iš arti susipažinti su GMC, ten dirbančiais specialistais, dėstytojais, kitais NMA besimokančiais savo bendraamžiais, pasimokyti dirbti laboratorijose, sužinoti kažką naujo,“ – pasakoja Eimantas Paškevičius.

„Galimybė pamatyti GMC laboratorijas ir jose dirbti buvo vertinga, bet aš asmeniškai jau jose esu buvęs, tad man tai buvo gana įprasta. Mums papasakojo, ką darbuotojai tiria, kur dirba. Buvo pakankamai įdomu išgirsti ir pamatyti mokslininkus, jų įvairovę. Patys laboratoriniai darbai buvo gerai paruošti. Pagrindinis įdomumas buvo mėginių analizės aparatai, kurių už laboratorijos ribų retai pamatysi,“ – sakė Matas Bukelskis.

Džiaugiamės, kad NMA biochemikai turėjo unikalią progą atlikti prof. Valdo Laurinavičiaus organizuotus laboratorinius darbus VU Gyvybės mokslų centre.