Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

Kviečiame paskaityti pokalbį su NMA alumnu Vladu Oleinikovu

Vladas Oleinikovas – mokslininkas, doktorantas, chemikas, Kembridžo absolventas, šiuo metu savo veiklą tęsiantis Jeilio universitete. Šiais metais ketina apsiginti daktaro disertaciją. Dirba kompiuterinio modeliavimo kuriant vaistus srityje. Vadovavo Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo bendruomenei, buvo išrinktas Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos vadovu.

Augdamas turėjau tikrai ne vieną autoritetą. Įkvėpimo rasdavau tiek šeimos, tiek draugų aplinkoje. Taip pat man labai daug įtakos padarė aplinka, kurią atradau Nacionalinėje moksleivių akademijoje (NMA), buriančioje talentingus moksleivius iš visos Lietuvos į vasaros ir žiemos stovyklas. Šiose stovyklose, be specializuotų – chemijos, matematikos, muzikos ir t. t. – paskaitų su įkvepiančiais dėstytojais, labai svarbią dalį užima asmenybės ugdymo(si) veikla. Tai skatina mąstyti peržengiant įprasto moksliuko „rėmus“ ir kartu sukuria puikią erdvę pažinti kitų disciplinų moksleivius.

NMA aplinka žadino susidomėjimą kur kas platesnėmis temomis, tarp jų ir meno istorija, daile ar muzika. Neatskiriama viso to dalis buvo ir Jolanta bei (a. a.) Leonidas Donskiai…

Visą straipsnį skaitykite čia.