Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

Mokymosi tvarka

Mokslo metai NMA prasideda rugsėjo mėnesio antroje pusėje ir tęsiasi iki birželio. Naujokų prašymai į akademiją priimami iki rugsėjo pabaigos. Spalio viduryje mokiniai sužino, ar yra priimti į NMA, o šio mėnesio pabaigoje priimtieji jau gauna pirmąsias užduotis.

Priklausomai nuo sekcijos per mėnesį mokiniai gauna po 1 arba 2 užduotis. Užduoties apimtį numato sekcijos vadovas arba ją rengiantis pedagogas. Nuotolinio mokymosi rezultatai vertinami dešimtbale sistema. Akademijos mokinius kviečiant dalyvauti sesijose atsižvelgiama į jų nuotolinio mokymosi rezultatus ir pasiekimus olimpiadose bei konkursuose.

Nuo 2013 metų NMA organizuoja nuotolinį matematikos, o nuo 2015 metų – ir informatikos mokymą 5–6 klasių mokiniams, kurie dar nėra oficialūs NMA nariai.

Sesijos

Sesijos skirtos pažangiausiems NMA mokiniams. Per vasaros ir žiemos sesijas mokiniai dalyvauja dalykiniuose, asmenybės ugdymo užsiėmimuose, vakaro renginiuose. Rudens ir pavasario sesijų programos nėra tiesiogiai susijusios su mokymosi sritimi.

NMA sesijos yra mokamos. Mokestis kiekvienais metais gali šiek tiek kisti. Apie jį pranešama kviečiant registruotis į sesiją.

Priimamų mokinių amžius

Į akademiją paprastai priimami 9–10 klasių mokiniai. Matematikos ir lietuvių filologijos sekcijose gali mokytis ir 7–8 klasių mokiniai. 11–12 klasių mokiniai į akademiją priimami tik išimtiniais atvejai (turint aukštų pasiekimų dalykinėse olimpiadose).

Mokinių priėmimo tvarka

Stojantieji pateikia prašymą su savo pasiekimų sąrašu, pažymių išrašą ir dalyko mokytojo arba auklėtojo rekomendaciją. Į informatikos sekciją stojantys mokiniai papildomai laiko programavimo testą (C, C++ ir Pascal programavimo kalbomis), o stojantieji į lietuvių filologijos sekciją atsiunčia savo kūrybos darbų pavyzdžių.

Mokesčiai už mokslą

Vieno semestro nuotolinio mokslo mokestis yra 30–60 eurų, tai priklauso nuo sekcijai skirto užduočių skaičiaus. Šis mokestis padengia užduočių kūrimo, darbų taisymo, komentarų rašymo ir sprendimų pateikimo išlaidas.

Vasaros ir žiemos sesijų mokestis kiekvienais metais gali kisti. 6 dienų žiemos sesija Palangoje kainuoja apie 140 eurų, o 10 dienų vasaros sesija Nidoje – apie 300 eurų. Šių sesijų mokesčiai padengia dalį mokinių ir jų dėstytojų apgyvendinimo, maitinimo, dėstytojų autorinių atlyginimų bei kelionės kompensacijų išlaidų. Prieš kiekvieną sesiją ieškoma rėmėjų, kurie kompensuoja dalį mokesčio, todėl nuotoliniu būdu geriausiai besimokantiems mokiniams tenka mokėti mažiau.

NMA rengia ir pavasario arba rudens, taip pat atskirų dalykinių sekcijų sesijas. Pavasario arba rudens sesija, priklausomai nuo dienų skaičiaus, kainuoja 30-60 eurų (nakvynė ir maitinimas).

Sekcijos struktūra

Sekcijos vadovas planuoja strateginę sekcijos veiklą, rengia ilgalaikius planus, parenka ir kviečia kuratorius, mokytojus, dėstytojus ir lektorius, dėsto per sesijas (nebūtinai), padeda planuoti NMA strateginę veiklą.

Kuratorius atsako už jam patikėtą sekciją: rengia mokymo programą, kuria ir taiso užduotis, su mokiniais aptaria užduočių atlikimą, jiems rekomenduoja dalyvauti konkursuose ir olimpiadose, padeda joms pasirengti. Įvertinęs mokinių interesus ir gebėjimus, siūlo individualias užduotis, nurodo papildomą literatūrą.

Mokytojas rengia ir taiso užduotis, aptaria jų atlikimą. Atskirais atvejais taiso mokinių atliktas užduotis, kurios yra parengtos kitų pedagogų.

Sekcijos vadovas ir kuratorius kviečia lektorius dėstyti konkrečią temą per NMA sesijas.

Nacionalinės moksleivių akademijos baigimas

Su akademijos baigimo tvarka ir kriterijais galite susipažinti čia.

Nurodytus kriterijus atitikusiems mokiniams skiriami diplomai, o dalyvavusiems ugdymo programose – pažymėjimai. NMA diplomas (pažymėjimas) prideda papildomų balų stojant į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą.

2016
Nacionalinės moksleivių akademijos diplomas +0,20
Nacionalinės moksleivių akademijos diplomas su pagyrimu +0,20
Pažymėjimas už dalyvavimą Nacionalinės moksleivių akademijos ugdymo programoje +0,10
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.