Apie mus trumpai

paskelbė

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) – tai unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Akademijoje, veikiančioje jau dvyliktus metus, šiais mokslo metais mokosi apie 350 talentingiausių vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Akademijos idėja – stiprinti Lietuvos intelektinį potencialą, investuojant į aukštus pasiekimus ir motyvaciją turinčius vaikus. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, gabiems ir motyvuotiems mokiniams sudaromos sąlygos mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių dėstytojus bei mokytojus.
Šiuo metu Nacionalinėje moksleivių akademijoje veikia 9 dalykinės sekcijos: biochemijos, chemijos, ekonomikos, informatikos, istorijos, fizikos ir astronomijos, lietuvių filologijos, matematikos ir muzikos. Sėkmingai įstoję į pasirinktą sekciją, 7–10 klasių mokiniai pradeda gana intensyvų mokymosi kursą, trunkantį visus mokslo metus. Mokiniai periodiškai elektroniniu būdu gauna užduotis iš mokytojų ir dėstytojų. Mokymasis Akademijoje gali trukti nuo 3 iki 6 metų, t. y. nuo įstojimo iki 12 klasės. Nuo praėjusių mokslo metų Akademija organizuoja ir nuotolinį matematikos mokymą 5–6 klasių vaikams, kurie dar nėra priimami į NMA, bet išreiškė norą mokytis.

Be reguliaraus mokymosi ir individualių konsultacijų nuotoliniu būdu, šiais mokslo metais Akademijos mokiniams planuojama surengt 3 tobulėjimui skirtas sesijas. Siekiama, kad per šias sesijas mokiniai galėtų dalyvauti aukščiausios kokybės dalykiniuose bei asmenybės ugdymo užsiėmimuose, o žinias jiems perduotų profesionalai iš verslo, meno ir mokslo pasaulio. Tokių renginių metu, mokiniai ne tik praplečia akiratį ir įgyja vertingų žinių, bet ir susipažįsta su panašių interesų turinčiais bendraamžiais iš visos Lietuvos. Papildomai rengiamos įvairios stovyklos atskirų sekcijų mokiniams.
Nacionalinė moksleivių akademija yra unikalus, sėkmingai įgyvendintas ir tobulinamas Lietuvos verslo, švietimo, mokslo ir meno žmonių projektas. Unikalus, nes NMA – tai organizacija, vienijanti minėtų, iš esmės gana skirtingų, veiklų visuomenės veikėjus, bendram tikslui suburianti tris kartas – savo srities žinovus, geriausius studentus ir mokinius, siekiančius tapti tam tikros srities žinovais. Sėkmingas dėl to, kad pasiektas tikslas – sutelktomis Lietuvos žymių ir pilietiškai atsakingų asmenų bei organizacijų pastangomis, jau dešimti metai į Lietuvos ateitį – gabius Lietuvos vaikus – investuojami finansiniai ir žmogiškieji ištekliai. Investicijos jau davė rezultatų: Akademijoje bendradarbiaujantys specialistai parengė Lietuvos gabių vaikų ir jaunuolių ugdymo strategiją ir kartu su ŠMM bei M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondu surengė dvi pirmąsias Baltijos šalyse tarptautines mokslines konferencijas, skirtas (itin) gabių vaikų ugdymo temoms nagrinėti; mokslininkai ir mokytojai sukūrė 14 mokymo priemonių, skirtų gabių vaikų dalykiniam sustiprintam mokymui; darbui su gabiais vaikais buvo apmokyta daugiau nei 500 mokytojų. Praktinius darbus mokiniai galėjo atlikti KTU, VDU, VU, UAB „Fermentas“ (dabar Thermo Fisher Scientific Baltics) laboratorijose. NMA bendradarbiauja su Vokietijos Deutshe Shüler Akademie.

Iš viso nuo 2004-ųjų NMA ugdymo programas yra baigę daugiau nei 1300 vaikų. Kasmet Akademijos mokiniai parsiveža medalius iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizines vietas respublikinėse olimpiadose ir konkursuose. Ypatingas Akademijos pasiekimas yra tas, kad ją baigę, aukštus pasiekimus turintys jaunuoliai, nors ir išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą ir kt.), toliau bendradarbiauja su NMA, padėdami augti ir tobulėti kitiems gabiems vaikams, tokiu būdu ne tik nenutraukdami ryšių su Lietuva, bet ir stiprindami šalies intelektinį potencialą.

2008 m. Švietimo ir mokslo ministerija projektą „Vaikų ir jaunimo akademinė pažanga – Nacionalinė moksleivių akademija“ pripažino geriausiu švietimo ir mokslo projektu ir nominavo už idėjos novatoriškumą.
2011 m. NMA buvo įvertinta už inovatyvumą pirmą kartą Europoje organizuotame konkurse „Discover e-volunteering“, kurio tikslas – pagerbti iniciatyvas ir tuo pačiu skatinti įdomių projektų plėtrą.

Nacionalinės moksleivių akademijos partneriai yra Lietuvos mokslų akademija, Lietuvos verslininkų konfederacija, projektai „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, „Moksleiviai – į Vyriausybę“, programa „Renkuosi mokyti“.

Dalintis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*