Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

Žiemos sesiją Palangoje prisiminus...

2013 metų žiemos sesijoje Palangoje sausio 3–7 d. dalyvavo 102 Nacionalinės moksleivių akademijos mokiniai iš 9 sekcijų. Su jaunaisiais akademikais pabendrauti ir savo žiniomis pasidalyti atvyko 29 dėstytojai iš įvairių Lietuvos ir kitų šalių universitetų. Įdomu, ką apie žiemos sesiją mano joje dalyvavę mokiniai? Galbūt jiems pritrūko žinių, o gal ši sesija paliko neišdildomą įspūdį? Siūlome žvilgtelėti į atskirų sekcijų mokinių ir vadoviukės komentarus.

Istorija: „Visada malonu būti pakviestai į sesijas ir jose dalyvauti. Dvi sesijos, kuriose dalyvavau, buvo labai įsimintinos, malonios. Džiugu būti šiltoje atmosferoje tarp protingų žmonių“.
Muzika: „Sesija superinė, jokių priekaištų organizatoriams :). Ačiū už sunkų darbą!“
Informatika: „Prašau daugiau negluminti šiuo klausimu – viskas nuostabu :). Aišku, nepamaišytų viena kita dienele ilgesnė sesija :). AČIŪ JUMS!“
Matematika: „Labai noriu patekti į vasaros sesiją, nes girdėjau, kad per ją būna dar linksmiau. Sunku įsivaizduoti, kaip gali būti geriau, nes ir žiemos sesijoje laiką praleidau super linksmai“.
Chemija: „Gerai maitinote, tegu taip ir per vasaros sesiją. Truputį liūdino tai, kad labai mažai laisvo laiko turėjome“.
Biochemija: „Sesija buvo puiki, labai gerai praleidau laiką ir daug sužinojau. Vienintelis pasiūlymas – per metus surengti daugiau tokių sesijų :)“.
Lietuvių filologija: „Man trūko laisvo laiko. Manau, būtų idealu, jei būtų tik vienas asmenybės ugdymo užsiėmimas per dieną. O buvo taip, kad nespėjus išeiti iš vieno užsiėmimo turėjai lėkti į kitą, pertrauka trumpoka, o kuo vėliau, tuo sunkiau darėsi susikaupti ir įsisavinti išgirstą informaciją. Krūvis tikrai didelis. Vis dėlto NMA sesijos vyksta atostogų metu, tad norėtųsi, kad krūvis nebūtų per didelis :)“.
Fizika: „Sesija puiki, viskas liuks, tik nebūkite tokie griežti su tomis taisyklėmis…“
Ekonomika: „Įgijau įdomios patirties, su malonumu dalyvaučiau vasaros sesijoje :)“.
Viena iš vadoviukių: „NMA rengiamoje sesijoje dalyvavau pirmą kartą. Neslėpsiu, važiuodama bijojau, jaudinausi, galvoje sukosi daug nežinomųjų: ką reikės daryti, ką sakyti. Labiausiai neramino mintis, kaip susidraugauti su mokiniais, juk esu jiems svetima… Atvykus pasitiko šilta, besišypsanti, geranoriška NMA komanda ir iškart pasijutau geriau. Netrukus susipažinau su kitų sekcijų vadoviukais ir savo grupių mokiniais. Apsilankiusi keliose paskaitose supratau, kad į NMA sesijas kviečiami dėstytojai – tikri savo srities profesionalai, gebantys ne tik suteikti žinių, bet ir sudominti, prikaustyti dėmesį, skatinantys diskutuoti, atviri naujovėms. Man tai buvo išties vertinga patirtis. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pabendrauti su gabiausiais šalies mokiniais, pabūti intelektualioje aplinkoje ir kartu tobulėti“.