Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

Netradicinė biochemijos sesija Vilniuje

NMA, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Biochemijos institutu, parengė 4 dienų laboratorinių užsiėmimų ciklą. Pirmieji užsiėmimai vyko lapkričio 22–23 d. Vilniuje, Biochemijos institute. Kiti – gruodžio 13–14 d. taip pat Vilniuje. Ši sesija nestandartinė, nes joje nedalyvauja vadoviukai ir kitų sekcijų nariai. Biochemijos sesija skirta tik 12 gabiausių biochemijos sekcijos mokinių.

Kaip gimė mintis surengti išskirtinę sesiją? „NMA mokiniai gerai perpranta teoriją, bet neturi laboratorinių darbų įgūdžių. Taigi, pasikalbėjus su biochemikais, toptelėjo mintis jiems surengti laboratorinių darbų mokymus. Dabar jie vyksta VU Biochemijos institute. Per dvi sesijas, kurios trunka po dvi dienas, 12 mokinių, susiskirstę po 3 į grupes, keturių doktorantų padedami atlieka po keturis laboratorinius darbus“, – teigia biochemijos sesijos iniciatorius, NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Smalsu, kaip sekėsi biochemijos sesijos dalyviams atlikti laboratorinius darbus, ką naujo jie sužinojo? Austėja Dapkutė dėkoja sesijos organizatoriams ir džiaugiasi galėjusi apsilankyti Biochemijos institute: „Viskas buvo labai įdomu ir nauja. Kai kurie teoriškai žinomi procesai pasirodė esantys visiškai kitokie juos stebint. Mokytojai viską kantriai aiškino ir stengėsi, kad neliktų jokių klausimų. Dirbti mažose grupėse – privalumas: buvo nesunku pasiskirstyti darbus, kiekvienas galėjo pabandyti ką nors padaryti savarankiškai. Ačiū už pirmąją galimybę arčiau pažinti biochemiją!“

Enrikui Etneriui biochemijos sesija paliko puikų įspūdį: „Biochemikams teorijos neužtenka, būtina praktika. Tad per sesiją įgyta patirtis ne tik įdomi, bet ir labai naudinga. Produktyviai ir smagiai praleidome laiką“.

Rūta Masiulytė tokioje sesijoje dalyvavo pirmą kartą. „Buvo įdomu dvi dienas praleisti laboratorijose. Ne tik sužinojome, kaip gryninami baltymai, bet ir galėjome prisidėti prie viso proceso. Išmokau naudotis pipetmanu ir kitais įrankiais. Skaitant teoriją kartais sunku įsivaizduoti, kaip viskas vyksta ir daroma praktiškai“, – patirtimi dalijosi mokinė. O dabar visa NMA bendruomenė intensyviai rengiasi žiemos sesijai, kuri tradiciškai vyks sausio 3–7 dienomis Palangoje. Tai jau devintoji sesija 8–12 klasių gabiems mokiniams. Visada laukiame idėjų asmenybės ugdymo užsiėmimams ir vakaro renginiams!