Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

BOI - iššūkis jauniesiems informatikams

Baltijos šalių informatikos olimpiadoje puikiai pasirodė NMA akademikai – Marijonas Petrauskas (sidabras) ir Kęstutis Vilčinskas (bronza). Štai Kęstučio įspūdžiai apie BOI:

Pavasariui gerokai įsibėgėjus, atėjo laikas kasmetiniam iššūkiui Lietuvos jauniesiems informatikams – Baltijos informatikos olimpiadai. Ji vyko balandžio 29 – gegužės 3 dienomis Kopenhagoje,  Danijoje. Tarp Lietuvos komandos atstovų buvo ir du NMA akademikai – Marijonas Petrauskas, parsivežęs sidabro medalį, ir Kęstutis Vilčinskas, gavęs bronzą. Kartu su jais vyko ir NMA informatikos sekcijos vadovė Jūratė Skūpienė bei vadoviukas Martynas Budriūnas.

Olimpiados organizacija tik atskridus nieko gero nežadėjo: laukėme oro uoste, bet nežinia ko, nes taip nieko ir nesulaukėme. Teko važiuoti patiems. Gerai, kad sutikome latvių komandą – vis mažesnis šansas pasiklysti. Bet Kopenhagos traukinių sistema labai aiški, dėl to problemų neturėjome ir net spėjome pasivaikščioti po miesto centrą.

Atvykę į olimpiados vietą ir sudalyvavę jos renginiuose, įsitikinome, kad laukimas oro uoste – viso labo nesusipratimas ir kad olimpiados rengėjai iš tikrųjų pasistengė. Per atidarymą buvo demonstruojamos mokslo įdomybės – visokios šauniai atrodančios cheminės reakcijos, moksleiviams buvo užsakyta ekskursija į atrakcionų parką, uždarymas vyko Eksperimentariume – muziejuje, kuriame demonstruojamos įvairios mokslinės įdomybės bei tokie prietaisai, kaip tanklaivio simuliatorius ar reakcijos laiko tikrintuvas. Kiekviena komanda turėjo gidus, kurie buvo pasirengę padėti visais gyvenimo atvejais.

Uždaviniai buvo įdomūs, tačiau pirmąją olimpiados dieną pasirodė buvę per lengvi – net 5 iš 6 lenkų surinko maksimalų taškų skaičių. Tad antrąją dieną organizatorių moto ruošiant uždavinius buvo: „Kad visus uždavinius išspręstų ne daugiau nei vienas žmogus“. Tai puikiai atsispindi antros dienos rezultatuose. Tik visko niekas taip ir neišsprendė. Olimpiados rezultatai nieko nenustebino: 3 iš 4 aukso apdovanojimų parsivežė kaimynai lenkai. Nieko nepadarysi: jų mokslo olimpiadų tradicijos gilios, o ir gyventojų daugiau – kiekybė juk linkusi virsti į kokybę.

Ši olimpiada – tai atranka į pasaulinę informatikos olimpiadą, kuri vyks Tailande. Į ją pateko abu dalyvavę akademikai bei du dešimtokai iš Vilniaus licėjaus. Telieka palinkėti jiems sėkmės, kad apie Lietuvą išgirstų pasaulis.