Mes ugdome talentus Lietuvai!

Nacionalinė moksleivių akademija

Apie Žiemos sesiją ir ne tik

Įprasta, jog po sesijos įspūdžiais dalinasi mokiniai, bet įpročiai yra tam, kad būtų keičiami. Todėl… štai taip aš, buvusi mokinė, esama alumni ir vadoviukė, noriu papasakoti apie šią žiemos, visas praėjusias ir ateisiančias sesijas bei pačią NMA.

Atsimenu, kaip jaučiausi važiuodama į pirmąją sesiją. Žinoma, džiaugiausi, bet ir beprotiškai bijojau. Važiavau į visai svetimą vietą su gausybe nepažįstamų žmonių – man tai buvo pats baisiausias dalykas. Dar važiuodama autobusu susipažinau su pirma akademike ir buvo… keista, nesupranta, bet labai žavu. Ji su manim šnekėjo! Nors buvau nepažįstama. Būtent tai yra NMA. Dalybos, kartumas, bendravimas. Taip, mokiniai išmoksta daug savo srityje, bet ne tai yra didžiausia dovana. NMA padeda atrasti save, kitus, mintis ir pasaulius. Aš ką tik supratau, kad beveik ketvirtadalį savo gyvenimo esu su NMA ir kad esu visai kitokia nei kadaise. Joje iš pradžių mokiausi ekonomikos, tada pažindinausi su pasauliu per meną, kūrybą, kitokį požiūrį, šiek tiek vėliau (ir iki šiol) prisiliečiu prie žmonių – skirtingais, nesuprantamais, fantastiškai įdomiais ir stebuklingais, o dabar aš mokausi dalintis.

Žiemos sesija 2013 2Į sesijas mes važiuojam ne tam, kad išmoktume šiek tiek daugiau fizikos, matematikos ar chemijos (gal ir dėl to, bet tai nėra pagrindinė priežastis), čia mes važiuojam tam, kad galėtume augti. Nes čia tai galima. Jei esi kitoks, niekas nesako, kad esi nenormalus, o tiesiog džiaugiasi, kad esi kitoks, nes tai milijoną kartų įdomiau – juk smagu sutikti žmogų su kitokiu požiūriu, kitokiais pajautimais ir turėti galimybę prisiliesti prie jo pasaulio. Sesijose mes sutinkame žmonių, kurių galbūt nesutiktume.

Kadangi esu jau šiek tiek metų NMA, yra žmonių, kurie seniai išėję iš jos ir mes nesusitinkame įprastai pasaulyje, bet per sesijas… negaliu šnekėti už juos, bet aš džiaugiuosi, nes galiu juos atrasti vėl ir vėl, nes sužinau tai, ko nesitikėjau, nes lyg sėdėdama toje pačioje vietoje galiu į juos žiūrėti – praeinančius ir besikeičiančius. Kadangi ESU čia, matau begalę žmonių, kurių nesu mačiusi ir turiu galimybę pažinti, atrasti ir tikėtis, kad mes susitiksime dar ne kartą.Žiemos sesija 2013 3

Esu dėkinga NMA už tai, ką man davė, tikiuosi, kad kitiems ji duoda tiek pat, o dabar tiesiog noriu dalintis. Noriu pažinti, džiaugtis, liūdėti, jausti, būti. Per sesijas ir ne tik. Nes NMA ne tik sesijos, tai kartumas. Nesvarbu, kur būtum.

Ačiū tiems, kurie buvo šioje sesijoje. Nes jie mokėsi, šoko, dainavo, klausėsi, pasakojo, klausė, rašė, dėkojo, rūpinosi. Ačiū visiems ir kiekvienam atskirai, nes NMA be žmonių nebūtų NMA. Tai būtų tik… tuščia ertmė. Be žavesio ir stebuklų.

Stebuklingai – Vaiva