Mielas mokiny,

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) kviečia registruotis, aktyviai dalyvauti unikalioje NMA veikloje ir papildomai mokytis: 9–10 klasių mokinius – biochemijos, informatikos, ekonomikos, istorijos arba fizikos, 10 klasių mokinius – chemijos, 7–10 klasių mokinius – lietuvių filologijos ir matematikos. Išimtiniais atvejais (turint didelių respublikinių ir tarptautinių olimpiadų pasiekimų) priimami ir 11 klasių mokiniai.

Taip pat Nacionalinė moksleivių akademija šiemet siūlo naujovę5–6 klasių mokinius kviečia spręsti matematikos uždavinius nuotoliniu būdu. Tokiu atveju reikėtų iki rugsėjo 30 d. registruotis el. paštu , nurodyti vardą, pavardę, klasę, mokyklą. Tolesnes gaires gausite su atsakymais. Pildyti anketos sistemoje, kurioje registruojasi vyresni pretendentai į kitas sekcijas, nereikia.

Jeigu:

 • esi 5–11 klasių mokinys iš bet kurios Lietuvos mokyklos;
 • nori tobulėti;
 • esi gabus, talentingas, motyvuotas, išradingas, aktyvus, mėgstantis bendrauti ir susipažinti su naujais, įdomiais žmonėmis;
 • Tau mokyklos koridoriai pasidarė per „siauri“;
 • svajoji užsiauginti sparnus ir išmokti juos plačiai išskleisti bei apskrieti visą pasaulį.

Atrankos procedūra (vyresniems nei 6 kl.):

 1. 2014 m. rugsėjo 15–30 d. registruokis el. būdu mūsų tinklalapyje stojimas.nmakademija.lt;
 2. dokumentų originalus su parašais (prašymą, mokytojo rekomendaciją* (juos gausi registruodamasis el. būdu), 2013/2014 mokslo metų metinius įvertinimus) iki rugsėjo 30 d. (spaudo data) išsiųsk adresu VšĮ Nacionalinė moksleivių akademija, Studentų g. 63a, Kaunas LT-51369;
 3. iki rugsėjo 30 d. sumokėk 30 Lt registracijos mokestį (banko rekvizitus gausi registruodamasis el. būdu. Paskirtyje nepamiršk nurodyti sekcijos, į kurią stoji, bei vardo ir pavardės – už ką mokamas registracijos mokestis);
 4. stojantiesiems į informatikos sekciją reikės laikyti programavimo testą, kuris numatytas spalio pradžioje (tiksli data bus pranešta el. paštu);
 5. iki spalio 15 d. el. laišku būsi informuotas, ar esi priimtas į NMA.

Mokymasis Akademijoje vyksta nuotoliniu būdu ir yra skirstomas į du semestrus. Už pirmo semestro mokslą imamas 60–120 Lt mokestis, priklausomai nuo Tau išsiųstų užduočių skaičiaus. Jeigu bus gauta projektinių lėšų tam tikram laikotarpiui, tai mokestis už šio laikotarpio nuotolinį mokymą nebus imamas.

Nekantriai laukiame TAVO anketos!

P. S. Jeigu kils neaiškumų arba klausimų, būtinai rašyk Giedrei el. paštu arba skambink tel. 8 683 04 646.

*Jeigu šiais metais pakeitei mokyklą ir Tave geriau pažįsta buvusios mokyklos mokytoja(-s), rekomendacija gali būti ir jo(-s). Rekomenduojama pateikti to dalyko mokytojo rekomendaciją, kurioje dalykinėje sekcijoje norėtum mokytis (pavyzdžiui, biochemijos sekcija – biologijos mokytojo(-s) rekomendacija).

 juosta

Dalintis

40 Šio įrašo komendarai

 • Šarūnas sako:

  Sveiki, norėčiau sužinoti daugiau informacijos apie jūsų informatikos paskaitas/kursus/sesijas, tiesiog neradau jokios informacijos, kas juose vyksta, kokios kalbos naudojamos, beje, nors galbūt tai akivaizdu, noriu pasiklausti ar informatikos kursuose yra suteikiama teorinė informatika, mokymosi medžiaga, o gal moksleivis pats turi susirasti ir pateikiamos tik užduotys, kurias reikia atlikti? Dėkoju, lauksiu atsakymo.

 • Iveta sako:

  Sveiki. Ar dar vyksta registracija el. būdu? Nes kiekvieną dieną tikrinu, ir kas kartą rodo, jog registracija el. būdu jau baigėsi ;/

 • Juozas Tumas sako:

  Laba Diena,
  Noriu registruotis į NMA atranką ;)

 • Lukas sako:

  Laba diena,

  Su nekantrumu laukiu Jūsu atrankos į Nacionalinę mokslo akademija Norėciau įstoti ir įnešti nauju vėju bei tobulėti savo pasirinktoje srityje .

  Pagarbiai,
  Lukas

 • Egle sako:

  Ar mokėti reikės tik už pirmą semestrą ?

 • Greta sako:

  norečiau įstoti

 • Domas sako:

  Ar jau buvo inoformatikos testas?

 • Simas sako:

  Jei jau patekau į matematikos sekciją, kada bus pradėtos siųsti užduotys?

  • Leonas Narkevičius sako:

   Manau, kad perskaitęs laišku, gautus iš Giedrės, rastum atsakymą į šį savo klausimą.

 • Martynas sako:

  Iki kada trunka pirmasis semestras?

  • Leonas Narkevičius sako:

   Pirmojo semestro paskutinė užduotis bus išsiųsta prieš šventes. Iki kada siųsti sprendimus parašys sąlygas atsiuntęs dėstytojas.

 • Aušrinė sako:

  Kur būtų galima rasti kainas? Arba pas ką teirautis? :)

 • Aistė sako:

  Laba diena, ar galima šiais metais būnant 10 klasės moksleive stoti į matematikos sekciją?

 • Ieva sako:

  Laba diena. Ar įmanoma įstoti į NMA biologijos sekciją būsimai vienuoliktokei, kuri neturi labai didelių respublikinių ir tarptautinių pasiekimų? Bet yra labai motyvuota, mokinasi vien dešimtukais ir mokyklos koridoriai yra per siauri, turi pasiekimų rajoninėse olimpiadose, baigusi daug online kursų iš Harvard/Brown/Duke universitetų ta tema? Įdomu būtų sužinoti, ačiū už atsakymą :)

  • Neringa sako:

   Miela Ieva,
   visuomet siūlytume mėginti, todėl, kai skelbsime registraciją (apie tai pranešime vėliau), lauksime Tavo anketos.

 • Kamilė sako:

  Laba diena. Esu būsima aštuntokė ir apie šį nuostabų projektą domėtis plačiau pradėjau visai neseniai. Ar būtų įmanoma įstoti 2014/2015 mokslo metams į lietuvių filologijos sekciją? Pasiekimų šioje srityje turiu rajone ir Lietuvoje. Motyvacijos taip pat ne mažai. Iš anksto ačiū už atsakymą. :)

  • Neringa sako:

   Sveika, Kamile,
   taip, aštuntokai gali teikti prašymą stoti artėjančiais mokslo metais. Lauk daugiau naujienų artimiausiu metu!

 • Inga sako:

  Sveiki, kada prasidės atranka į NMA 2014?

 • Paulius sako:

  Laba diena,
  Aš noriu sužinoti ar galima mokytis dviejuose kursuose?
  Kadangi dabar nuo 9 klasės aš turiu daugiau pasirinkimo galimybių ir galiu mokytis ne vien matematikos(kurią mokausi nuo 7 klasės), todėl nuo šių metų NMA norėčiau mokytis ir matematikos ir informatikos. Jei galima, tai kiek padidėja mokestis už mokslo metus? Ir ar reikia pildyti anketą atrankai?

  Pagarbiai, PAULIUS

  • Paulius sako:

   Tai kas nors atsakys man į klausimą: ar aš galiu mokytis vienu metu dvejuose sekcijose, tai yra matematikos ir informatikos sekcijose?

   • Neringa sako:

    Labas, Pauliau,
    džiugi žinia: mokytis dviejose sekcijose vienu metu tikrai galima.

    • Paulius sako:

     O koks bus mokestis? Ir ar atrankai reikia pildyti vėl anketą? O gal bus galima iš karto laikyti programavimo egzaminą?

     • Neringa sako:

      Mokestis bus imamas už abi sekcijas. Jis skirtingas, priklausomai nuo išsiųstų užduočių kiekio. Programavimo testą nuotoliniu būdu spalio mėnesį laikys visi naujokai kartu. Atrankai pildykite anketą.
      Individualiau pakonsultuoti galėtų Giedrė info eta nmakademija.lt

 • Deividas sako:

  Sveiki,
  Ar gali mokytis chemijos (biochemijos) 8-okas? Zinau, kad viskas yra siuloma nuo 9-os klases, bet tiesiog sedeti ir laukti visus metus negaliu!
  Jei taip, ar jau yra velu registruotis?

  Aciu.

  • Neringa sako:

   Labas, Deividai,
   džiugina tavo nekantra. Jeigu esi ne tik motyvuotas mokinys, bet ir turi šių sričių pasiekimų (pavyzdžiui, laimėjai prizinių vietų), galėtume daryti išimtį, tačiau mums apie tai reikėtų žinoti.
   Tokiu atveju užsiregistruoti spėtum.

 • Karolis sako:

  Sveiki,
  Noreciau paklausti ar butu imanoma uzsiregistruoti i akademija pavelavus (fizikos) . Truputi uztrukau, nes ilgai masciau kas galetu man padeti ateityje? :)

 • Regina sako:

  Pražiopsojau moksleivių registraciją ir neinformavau mokinio, gal dar yra kokia galimybė 11-os kl. mokiniui sudalyvauti sprendžiant testinius uždavinius IT sekcijoje? Kadangi žinutė matoma visiems, konkretesnę motyvacinę rekomendaciją galėčiau parašyti atsakiusiam į šitą mano prašymą. Mokinys dalyvavo atrankoje praėjusiais metais, nepraėjo, mokėsi KTU Programavimo pamokėlių ir gavo sertifikatą. Suteikite šansą ypatingai darbščiam mokiniui :)

 • Irena sako:

  Laba diena,
  norėčiau sužinoti ar apie atrankos į NMA rezultatus bus informuoti į ją nepatekę asmenys?Ar pranešimo negavimas reiškia neigiamą rezultatą?
  Dėkui.

  • Neringa sako:

   Laba diena,
   Šiandien informaciją apie priėmimą/nepriėmimą gavo matematikai, informatikai, ekonomistai, biochemikai, chemikai, istorikai. Jei pretendentas aplikavo į fizikos arba lietuvių filologijos sekcijas, atsakymo šiek tiek reikės palaukti.
   Anketos buvo skaitomos tik tų, kurie tvarkingai viską atsiuntė, įskaitant stojimo mokestį.

   Sėkmės laukiant atsakymo!

 • Kristina sako:

  Ar įmanoma būtų būsimai 11-okei įstoti į lietuvių filologijos sekciją jei iš visų kriterijų yra tik motyvacija, didelis noras studijuoti žurnalistiką ateityje (nėra jokių pasiekimų olimpiadose) ir gebėjimas rišliai dėlioti mintis rašiniuose ?

  • Neringa sako:

   Laba diena,
   stojimai vyksta nuo rudens. Visada galite bandyti, turėdama įvairią motyvaciją. Konkrečiai žurnalistikai nerengiame, nes filologijoje kreipiamas dėmesys į kūrybiškumo, akademiškumo ugdymą.

1 Trackback or Pingback for this entry

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*